Japan MD Fanclub
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


forum pentru fanii japoniei, animeurilor si j-music din republica moldova.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 cursuri de japoneza in MD?

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
lovinaoi

lovinaoi


Mesaje : 1359
Data de înscriere : 06/06/2008
Varsta : 31
Localizare : japaan....

cursuri de  japoneza in MD? Empty
MesajSubiect: cursuri de japoneza in MD?   cursuri de  japoneza in MD? Icon_minitimeVin Iun 06, 2008 1:24 pm

hey..auzisem de nishte cursuri de japoneza in MD...la USM,paremise..au mai auzit cineva de aceste cursuri? sau numai eu/?..anywai,poate cineva lea incercat deja..spuneti ce shi cum... iar dak shtiti de ceva cursuri(adik altele)... anuntati va rog muult... shi cred k nu numai eu..dar shi restu utilizatorilor..ok? uituk @@
Sus In jos
happy_berry
Admin
happy_berry


Mesaje : 298
Data de înscriere : 03/05/2008
Varsta : 30
Localizare : in pat k uruha;))

cursuri de  japoneza in MD? Empty
MesajSubiect: Re: cursuri de japoneza in MD?   cursuri de  japoneza in MD? Icon_minitimeSam Iun 07, 2008 2:53 am

FONDATIA MOLDO JAPONEZA(LYNN poate sa va informeze)

acolo invatza limba japoneza japoneji adevarati,plata:220 euro/an
Sus In jos
http://deathnote.forumotions.net/
Lynn

Lynn


Mesaje : 420
Data de înscriere : 11/05/2008
Varsta : 32
Localizare : It's secret

cursuri de  japoneza in MD? Empty
MesajSubiect: Re: cursuri de japoneza in MD?   cursuri de  japoneza in MD? Icon_minitimeSam Iun 07, 2008 4:11 am

happy_berry a spus ca pot sa va informez, si va informez ca cursurile de japoneza sunt la FUNDATIA PENTRU RELATII MOLDO-JAPONEZE din incinta Universitatii de stat (USM). Profesorii sunt japonezi (doi din ei s-au intors ieri in japonia Crying or Very sad ) si vorbesc doar japoneza si engleza (trebue sa cunosti destul de bine engleza ca sa fregventezi cursurile). Pretul este in jur de 220$, iar inscrierea se va efectua de la 20 august.

Ok. dupa ce am trecut de formalitati pot sa va mai spun ca eu am fregventat cursurile anul acesta si mi-a placut foarte mult, profesorii sunt nemaipomeniti iar lectiile sunt interesante si placute...... aproape am uitat... daca va inscrieti la cursuri...in anul intii veti avea pe saptamina: doua lectii de gramatica si una de cultura japoneza.
Sus In jos
lovinaoi

lovinaoi


Mesaje : 1359
Data de înscriere : 06/06/2008
Varsta : 31
Localizare : japaan....

cursuri de  japoneza in MD? Empty
MesajSubiect: great   cursuri de  japoneza in MD? Icon_minitimeSam Iun 07, 2008 4:35 am

great ms mult de informatie...da puteti sami datzi un nr de telefon.?? plzzzz.. uituk @@ cat smiley
Sus In jos
Lynn

Lynn


Mesaje : 420
Data de înscriere : 11/05/2008
Varsta : 32
Localizare : It's secret

cursuri de  japoneza in MD? Empty
MesajSubiect: Re: cursuri de japoneza in MD?   cursuri de  japoneza in MD? Icon_minitimeSam Iun 07, 2008 4:54 am

in privinta nr. de telefon nu sunt sigura dar cared ca e acesta: 57-76-12 sau 23-28-18

adresa: str. Alexei Mateevici 60, bl. 4.
Sus In jos
Naito

Naito


Mesaje : 18
Data de înscriere : 11/05/2008
Varsta : 30
Localizare : 2-10-27 Aihara, Sagamihara-shi Kanagawa, Japan

cursuri de  japoneza in MD? Empty
MesajSubiect: Re: cursuri de japoneza in MD?   cursuri de  japoneza in MD? Icon_minitimeJoi Iun 19, 2008 6:32 am

sa shtitzi k la sfirshit de an cei care au invatzat acolo primesc certificate in dependentza de grad sunny
Sus In jos
lovinaoi

lovinaoi


Mesaje : 1359
Data de înscriere : 06/06/2008
Varsta : 31
Localizare : japaan....

cursuri de  japoneza in MD? Empty
MesajSubiect: Re: cursuri de japoneza in MD?   cursuri de  japoneza in MD? Icon_minitimeDum Iun 22, 2008 6:24 am

shi cine din cei de pe forum... a frecventat aceste cursuri?Smile..
Sus In jos
Lynn

Lynn


Mesaje : 420
Data de înscriere : 11/05/2008
Varsta : 32
Localizare : It's secret

cursuri de  japoneza in MD? Empty
MesajSubiect: Re: cursuri de japoneza in MD?   cursuri de  japoneza in MD? Icon_minitimeDum Iun 22, 2008 8:29 am

... eu si Naito... defapt am fost intr-aceiasi grupa....... si nu am rabdare sa ma inscriu si pentru anul 2........ute citeva poze de la cursuri:

cursuri de  japoneza in MD? IMG030
lectia de cultura japoneza, tema: ceremonia ciaiului

cursuri de  japoneza in MD? IMG023
roma-san imbracat in kimano

cursuri de  japoneza in MD? IMG027
kimano de nunta ( asa ceva poarta miresele in japonia)

cursuri de  japoneza in MD? IMG020
Yamaya sensei explicind tema gramaticala ( pe baza unui desen foarte hazliu cu sotul sau Smile )
Sus In jos
lovinaoi

lovinaoi


Mesaje : 1359
Data de înscriere : 06/06/2008
Varsta : 31
Localizare : japaan....

cursuri de  japoneza in MD? Empty
MesajSubiect: thnx   cursuri de  japoneza in MD? Icon_minitimeDum Iun 22, 2008 3:27 pm

Very Happy:D:D arigatou de poze.. ma fak sa vreau shi yo mai mult la cursuri,,,, Razz
nush de ce da tot timpu cind aud de numele roma-san ma pufneshte risu..e straniu sa auzi un nume dea nostru cu terminatia -san,,,:DD:D:D
thnx again..
Sus In jos
Naito

Naito


Mesaje : 18
Data de înscriere : 11/05/2008
Varsta : 30
Localizare : 2-10-27 Aihara, Sagamihara-shi Kanagawa, Japan

cursuri de  japoneza in MD? Empty
MesajSubiect: Re: cursuri de japoneza in MD?   cursuri de  japoneza in MD? Icon_minitimeVin Iul 04, 2008 1:02 pm

dak mai ai poze de la lectzii pliiiiiiiiiiiiiz da-mi shi mie k eu doar pe acestea care le-ai pus tu le am uimit
Sus In jos
Lynn

Lynn


Mesaje : 420
Data de înscriere : 11/05/2008
Varsta : 32
Localizare : It's secret

cursuri de  japoneza in MD? Empty
MesajSubiect: Re: cursuri de japoneza in MD?   cursuri de  japoneza in MD? Icon_minitimeVin Iul 04, 2008 2:41 pm

mai am citeva poze de la ceremonia ciaiului... da cu profesorii nu mai am Crying or Very sad
Sus In jos
Continut sponsorizat





cursuri de  japoneza in MD? Empty
MesajSubiect: Re: cursuri de japoneza in MD?   cursuri de  japoneza in MD? Icon_minitime

Sus In jos
 
cursuri de japoneza in MD?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» cuvinte/expresii in japoneza

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Japan MD Fanclub :: Japan Zone :: Lectii de japoneza-
Mergi direct la: