Japan MD Fanclub
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


forum pentru fanii japoniei, animeurilor si j-music din republica moldova.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Profile Ayabie

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Lynn

Lynn


Mesaje : 420
Data de înscriere : 11/05/2008
Varsta : 32
Localizare : It's secret

Profile Ayabie Empty
MesajSubiect: Profile Ayabie   Profile Ayabie Icon_minitimeJoi Mai 15, 2008 12:33 pm

Ayabie

Profile Ayabie Ayabie

Aoi-vocal
Takehito-chitara
Intetsu-bass
Kenzo-tobe
Yumehito-chitara


Ayabie este o formatie Japoneza Visual Kei independenta, la momentul dat au contract cu Speed Disk Lebel. Muzica lor consta dintr-o varietate larga de sunete. De la ritmuri vesele si schimbatoare pina la heavy si hard-eaged punk. Multe din costumele trupei au fost create de ID Japan, insa costumele lor din prezent au fost create de H. Naoto.

Ayabie a fost formata in primavara anului 2004 de catre Ryohei, Takehito si Intetsu (ex- Hinawana). Al patrulea membru al trupei este vocalistul Aoi care cinta in trupa MASK. La data de 8 mai 2004 Ayabie a sustinut un concert solo la Takadanobaba AREA. Primul lor single, Heien No Ato Ame, a fost lansat la acest live. Dupa aceasta lansare a fost lansat urmatorul single, Romancer, care a fost limitat la 1000 de copii.

Albumul de debut intitulat "Ayabie Sokukan Ongenshu" a fost lansat la 21 martie 2005, si include un DVD bonus.
In sfirsit trupa avea un baterist permanent- Kenzo, care sa alaturat trupei mai tirziu in acelasi an.

In iunie 2006 Ayabie a sustinut primul turneu in Europa. In august Ryohei a parasit trupa datorita unei neintelegeri privind viitorul trupei. Dupa plecare si-a infiintat propria trupa "Megamasso". Yumehito a devenit noul membru Ayabie, trei luni mai tirziu. Trupa sa adaptat schimbarii prin impartirea obligatiilor privind scrierea pieselor intre membrii trupei, Yumehito scriind multe din versurile cuntecelor.

In 2007 Ayabie sau reintors in Europa si au lansat mini-albumul Ecumenical.


Membrii trupei

Aoi: nascut la 1 aprilie, este vocalistul. El alcatueste majoritatea dansurilor trupei. a facut parte din trupele MASK si Cynical Biscuit.

Takehito: nascut la 24 august, este unul dintre chitaristii Ayabie. A facut parte din trupa Hinawana.

Intetsu: nascut la 1 februarie, esta bassistul trupei. A facut parte din trupa Hinawana.

Kenzo: este bateristul trupei, nascut la 9 decembrie 1982 in Tokyo.

Yumehito: cel mai nou membru al trupei, nascut la 22 septembrie 1985. Cinta la chitara. Acintat in trupa Soroban.

Ex-membru

Ryohei: nascut la 2 martie 1983 a fost liderul trupei Ayabie, cinta la chitara si era autorul a majoritatea pieselor, cind era in trupa. A cintat in trupa Hinawana, iar acum cinta in trupa Megamasso.

Profile Ayabie Ayabie



Sus In jos
emiko_jrock

emiko_jrock


Mesaje : 62
Data de înscriere : 14/05/2008
Localizare : Kai is LoVe

Profile Ayabie Empty
MesajSubiect: Re: Profile Ayabie   Profile Ayabie Icon_minitimeLun Mai 26, 2008 8:09 am

Love Ayabie ^_^ Lynn tnxx pt info Very Happy
Sus In jos
lovinaoi

lovinaoi


Mesaje : 1359
Data de înscriere : 06/06/2008
Varsta : 31
Localizare : japaan....

Profile Ayabie Empty
MesajSubiect: luvvvv' ayabie....   Profile Ayabie Icon_minitimeSam Iun 07, 2008 1:42 pm

ledy ledy
looooove ayabie...sunt cei care ma relaxeaza... really.ei au fost shi sunt initiatorii mei in jrock... interesinduma de ei. am aflat shi depre restu chestiilor jrock, visual kei.etc.etc.... love them... ei sunt originali..shi ceea cemi place k nu sunt prea childish k ancafe..dar nici prea grei k dir en grey.. dar ,nu vreau sa supar nimeni..toti sutn super..in special ayabie..just love them... a o chestie that annoys me No ... ma intristeaza faptul k siteul lor oficial e in jap numai...ehh... poate mai tirziu il vor schimba...
eh..aoi(satou)- vocalist.love aoi... mamyyyyy ,ce papusa ,ce ochisori...love,just love..Profile Ayabie Aoij110Profile Ayabie Ayabie10
aaaa.shi ink ceva.. iubesc la nebunie chestia cu fotografiatul picioarelor din blogul lui aoi..de cind ii citesc blogurile ,am inceput shi yo sa am aceast hobbit ,imi fotografiez picioarele..lol...iata picioarele lui..Very Happy
Profile Ayabie 10043610
mie miar trebui pt fiecare membru cite un topic...am atitea poze cu ei.. bucuros
yummeeee.yumehito- chitarist...yummyyy..e asha de sweet .. bombonik..kstati yume(prescurtarea de la yumehito) inseamna vis/ dream..eh kiar e vis de copil inocent shi DULCEEEEE...dak sincer chiar is bucuroasa k e in locul lui rhoyei,,(paremise am scris gresit numele..da nui nimik,numi amintesc cum e corect)....
Profile Ayabie 79b9e010
ooo.intetsu..intetsu- basist.. mumy, ce funny e baetu asta.. park e un iepurash..nu ma mir k are k animal de casa un iepure,maron il cheama,pe iepure..Very Happy..mey,da are nishte maniere intentsu, chiar e special...
Profile Ayabie E8d3eb10
take..takehito- chitarist... hehe..e lenos baetu... singur recunoashte asta... cu toate k el shi kenzo nu sunt asha de veseli si binevoitori intotdeauna,k aoi shi yume..dar sunt ei nice,..shi far asta.. luv 'em...
Profile Ayabie 11896210
shi finally..kenzo- tobosar....ehhh..cel mai seducator din toti,banuisc yo.. just no comment...
Profile Ayabie Z_kenz10
in fine...scriu kam mult...dar asta nu conteaza cind e vorba despre ayabie....
lLa moment, au finisat un tur european..shi de pe 15.06,incep altul in US... in iulie scot un dvd nou...iar azi,miine...zilele astea trebuie sa scoata un nou single....ultimul lor single scos e meltaway... good single...
sunt buni in concerte live.am vazut eu un dvd...sunt naturali..asta e frt important...shi isi iubesc fanii,k orice alta trupa de altfel... bucuros
mai muulte informatii despre ei..dak va intereseaza ,spunetimi shi am sa va mai spun..despre fiecare in parte..dak vreti..ok?
voi ce parere aveti despre ayabie?
Profile Ayabie 10067210 Profile Ayabie Gaaaaa10 Profile Ayabie 0000gc10
Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

Profile Ayabie Empty
MesajSubiect: Re: Profile Ayabie   Profile Ayabie Icon_minitimeJoi Mar 04, 2010 7:23 am

liubim4ku meu ii kenzo
Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

Profile Ayabie Empty
MesajSubiect: Re: Profile Ayabie   Profile Ayabie Icon_minitimeJoi Mar 04, 2010 7:25 am

atsi vazut cum el joaka!!!!!!!!!!??
Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

Profile Ayabie Empty
MesajSubiect: Re: Profile Ayabie   Profile Ayabie Icon_minitimeJoi Mar 04, 2010 7:37 am

Sus In jos
Continut sponsorizat





Profile Ayabie Empty
MesajSubiect: Re: Profile Ayabie   Profile Ayabie Icon_minitime

Sus In jos
 
Profile Ayabie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Profile Miyavi
» Profile The Gazette
» Profile Alice Nine
» Profile An Cafe

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Japan MD Fanclub :: J-rock Zone :: Trupe J-rock :: Ayabie-
Mergi direct la: