Japan MD Fanclub
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


forum pentru fanii japoniei, animeurilor si j-music din republica moldova.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 De ce va place The GazettE

In jos 
+2
Lynn
BlackMoral
6 participan?i
AutorMesaj
BlackMoral

BlackMoral


Mesaje : 3
Data de înscriere : 07/05/2008

De ce va place The GazettE Empty
MesajSubiect: De ce va place The GazettE   De ce va place The GazettE Icon_minitimeSam Mai 10, 2008 8:10 am

Am decis sa incep eu cu o tema de sustinere pentru trupa mea preferata:The GazetE.
Mie personal la inceput mi-a placut doar piesa DISCHARGE,pe atunci nici nu stiam cum arata.
Pe parcurs am ascultat mai multe piese ale lor de pe albumul "Nil".Mi s-a parut o trupa faina, deci am inceput sa-i ascult. Dupa asta i-am vazut si cum arata si am ramas vrajita. Ultimul album "STACKED RUBBISH" si single-ul "GUREN" dupa parerea mea sunt super.Au o complexitate mare din punct de vedere muzical si textual.Ie na...ce sa zic THE GAZETTE THE BEST!!!!!!!!!!!!!
Sus In jos
Lynn

Lynn


Mesaje : 420
Data de înscriere : 11/05/2008
Varsta : 32
Localizare : It's secret

De ce va place The GazettE Empty
MesajSubiect: Re: De ce va place The GazettE   De ce va place The GazettE Icon_minitimeDum Mai 18, 2008 11:33 am

De ce imi place The GazettE ?
1. pentru muzica si versuri foarte variate
2. pentru ca sunt originali ( si arata foarte bine)

prima data am vazut poza asta intr-o revista
De ce va place The GazettE Gazette051
si nu mi-a placut, insa muzica si versurile lor m-au impesionat. Dupa ce am vazut si alte poze - am ramas vrajita. GAZEROCK IS NOT DEAD !
Sus In jos
emiko_jrock

emiko_jrock


Mesaje : 62
Data de înscriere : 14/05/2008
Localizare : Kai is LoVe

De ce va place The GazettE Empty
MesajSubiect: Re: De ce va place The GazettE   De ce va place The GazettE Icon_minitimeJoi Mai 22, 2008 8:15 am

De ce imi plac The Gazette?uite la asta trebuie taaaaare mult de gandit...=)) LOL...mai degraba neam intreba cum de altora nu le plak the gazette o_O chiar nu imi imaginez cum poate sati placa mai mult un idiot de usher sau chris brown mai mult decat ruki,aoi,kai,reita sau uruha?asta va fi mereu o taina pentru mine,pentru ca oricat nu miash framanta creierul tot nu pot sa inteleg o_O wtf is going on with this world?ei da makar vreo catziva sau trezit la realitate...si asa am facut noi forumul asta... :ochelari: Si ca sa nu fac off topic,sa raspund totusi la intrebare...Imi plac The GazettE deoarece,in primul rand nu sunt ca altzi rockeri,au ceva specific se deosebesc de toti rockerii pe care ii stiu,nu doar prin originalitate,ci si prin stilul de a fi,prin sharmul lor natural care te cucereste deodata.Din punct de vedere muzical,The gazettE sunt tot ce ash putea cere vreodata de la o trupa rock,Ruki are o voce impecabila,cine a vazut liveurile lor stie la ce ma refer,Kai's druming is fuckin' awsome,chitaristii Uruha si Aoi sunt geniali iar bassistul Reita este...Reita,asta spune tot...Very Happy Din toti cantaretii,trupele etc. pe care le-am vazut(si am vazut o multime la viatza mea,mama mereu imi reprosheaza ca tre sa fac un dictionar de artisti ca pe toti ii stiu Smile) ),liveurile GazeRock mi se par cele mai bune,sunetul este mereu ca pe CDuri,Ruki depunde mereu tot efortul pentru a crea o atmosfera plina de sentimente si vibratii,si fac un show incredibil la fiecare concert...Este super,fiindca astfel se distreaza si ei si fac enterteinment si publicului...Nu am vazut nicaieri un fanservice mai reusit decat la The GazettE;au atatea metode de a face pe plac fanilor,de a mentine legatura cu ei,prin toate filmuletzele pe care le fac (cum ar fi Black Film,sute de liveuri incendiare,Photoshootinguri,Backstageuri etc.),prin faptul ca permit fanilor sa le scrie,sa le trimita emailuri,sa le daruiasca lukruri,sa ii iubeasca ^_^...E foarte interesant cum mia placut mie Kai =)) primul clip jrock(ma rog,primul clip,primul song)a fost escapism,de an cafe,lam vzt pe yoputube,si mia plkt pe lok,desi membrii trupei nu miau plakut la inceput,credeam cas fete =))) si din GazettE tot nu miau plakut nimeni,pana am intrat pe Quizilla si am facut un test "ce membru al trupei the gazette esti?" si mia cazut kai,si mia dat o poza cu el...muah....love at first sight....Razz si dupa asta cand faceam teste pe quizilla(cred ca eu am batut recordu la teste o_O)pai de fiecare data imi dadea kai,nush de ce,asa se primea..."care membru al the gazette tear iubi?"..raspuns:kai...."care membru al formatiei the gazette tear placea?"...r:kai....si tot asa...Razz so....nici nu mai e nevoie de mai multe explicatii...GGGGGGGAAAAAAAAAAZZZZZZZZEEEEEEEERRRRRRRRRRRRRROOOOOOOOOOOCCCCKKKKKKKK IIIIIIISSNNNNNNNNNNNNNOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT DDDDDDDDDEEEEEEEAAAAAAAADDDDDDDD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!De ce va place The GazettE Gazette_04
Sus In jos
lovinaoi

lovinaoi


Mesaje : 1359
Data de înscriere : 06/06/2008
Varsta : 31
Localizare : japaan....

De ce va place The GazettE Empty
MesajSubiect: ehehehe...   De ce va place The GazettE Icon_minitimeSam Iun 07, 2008 4:07 pm

ok... de imi place gazette?...omg... asta se simte,nu poti reda prin cuvinte... they r just awesome... asta shi se vede..shi se aude...
ok... in primu rind.. sa recunoashtem k muzica lor e complexa.. dar e atit de buna..k place oricui... de exemplu..miam zis sa fakk un efort shi sa propagandez jrocku in sat..nu va zik numele.. pai ,lol,cind leam propus ayabie..ancafe,tineretu din sat se uitau la mine k la naiba... am zis k mai fac o incercare..shi leam propus gazette-toguro..ce credeti? pin in ziua de azi e hit nr 1 ..toti il asc...lool/// asta nu ar zice nimik oare ? cuvintele sunt zomplexe...ehh..ash zice multe,multe... k chiar sunt multe argumente.... shi sa recunoashtem arata ei supertare.... hehe.lool.. am gasit nishte poze cind erau la inceput de cariera.. aoi cu parul blond,vanchipuitzi?,heeehh... doamne cum mai aratau ei..fix k dracii..serios...ey ,da aku is mai glamour..yo zis k ei sunt pe bun merit, reprezentantii jrockului in lumea mondiala,shi in muzica shi k stil..visual kei...
maaammaaa ..ati vazut ce stadioane string la concerte?.. omg.,..dar sunt enorme,stadioanele..shi ce scene shi decoruri au ...ehh... curg ochii,nu alta...
De ce va place The GazettE 14016611
Sus In jos
Naito

Naito


Mesaje : 18
Data de înscriere : 11/05/2008
Varsta : 29
Localizare : 2-10-27 Aihara, Sagamihara-shi Kanagawa, Japan

De ce va place The GazettE Empty
MesajSubiect: Re: De ce va place The GazettE   De ce va place The GazettE Icon_minitimeSam Iul 12, 2008 6:28 am

primul cintec pe care l-am ascultat shi mi-a placut a fost 'Silly G.Disco'. mi s-a parut extrem de familiar de park deja il ascultasem. Imi place TheGazette pentru k fak rock de calitate, mie nu prea imi placea rockul, dar acum nu mai ascult practic nimic altceva. Am observat k baietzii de la Thegazette reushesc sa expuna o multzime de sentimente prin versurile shi muzik lor, shi chiar dak nu intzelegi tot ce cinta Ruki oricum itzi atrage atentzia. De cind ascult theGazette m-am schimbat mult. Shi trebuie sa-i multzumesc lui Lynn pentru k arenuntzat o zi la CD ala k sa ma lase shi pe mine sa intzeleg ce inseamna J-Rock....
Lynn-san, iroiro osewani narimashita, domo arigato gozaimasu.
:bye icon:
Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

De ce va place The GazettE Empty
MesajSubiect: Re: De ce va place The GazettE   De ce va place The GazettE Icon_minitimeSam Ian 09, 2010 6:01 am

prima data eu am vazut nishte foto de a lui gazette pe un dulap in sala de skimb la calarit.
peste citeva clipe eu deja eram bolnava de dinshii.
primul meu cintec era Sugar Pain apoi cockrach, era de ajunssa inebunesc.
peste doua saptamini eu am avut toata discografia lor.
acum eu shtiu aproape tot despre ei. SmileDe ce va place The GazettE D:\CAROLINA\all my pics\pics jrock bands\PHOTO\333803
Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

De ce va place The GazettE Empty
MesajSubiect: Re: De ce va place The GazettE   De ce va place The GazettE Icon_minitimeSam Ian 09, 2010 6:16 am

Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

De ce va place The GazettE Empty
MesajSubiect: Re: De ce va place The GazettE   De ce va place The GazettE Icon_minitimeSam Ian 09, 2010 6:20 am

Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

De ce va place The GazettE Empty
MesajSubiect: Re: De ce va place The GazettE   De ce va place The GazettE Icon_minitimeSam Ian 09, 2010 6:22 am

Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

De ce va place The GazettE Empty
MesajSubiect: Re: De ce va place The GazettE   De ce va place The GazettE Icon_minitimeSam Ian 09, 2010 6:24 am

Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

De ce va place The GazettE Empty
MesajSubiect: Re: De ce va place The GazettE   De ce va place The GazettE Icon_minitimeSam Ian 09, 2010 6:30 am

iata primele foto pe care le-am vazut:De ce va place The GazettE 40581762_gazette3De ce va place The GazettE Gazette
Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

De ce va place The GazettE Empty
MesajSubiect: Re: De ce va place The GazettE   De ce va place The GazettE Icon_minitimeSam Ian 09, 2010 6:35 am

De ce va place The GazettE 24998101_gazette024De ce va place The GazettE 1522084_The_gazette_Aoi_by_o031De ce va place The GazettE The-GazettE-the-gazette-2257561-1024-768De ce va place The GazettE 09051a2cf5105a28fba987fec48e3840
Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

De ce va place The GazettE Empty
MesajSubiect: Re: De ce va place The GazettE   De ce va place The GazettE Icon_minitimeSam Ian 09, 2010 6:36 am

De ce va place The GazettE 0823e2a08dede0bf649ae52b29aafaae
Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

De ce va place The GazettE Empty
MesajSubiect: Re: De ce va place The GazettE   De ce va place The GazettE Icon_minitimeSam Ian 09, 2010 6:40 am

De ce va place The GazettE 38065920_gazette217De ce va place The GazettE 125253699De ce va place The GazettE Fa05801b9f38De ce va place The GazettE 50175076_before_The_gazette
Sus In jos
Continut sponsorizat





De ce va place The GazettE Empty
MesajSubiect: Re: De ce va place The GazettE   De ce va place The GazettE Icon_minitime

Sus In jos
 
De ce va place The GazettE
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» cui ii place cowboy bebop!!!
» The gazette cosplay
» Profile The Gazette

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Japan MD Fanclub :: J-rock Zone :: Trupe J-rock :: The Gazette-
Mergi direct la: