Japan MD Fanclub
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


forum pentru fanii japoniei, animeurilor si j-music din republica moldova.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 SuG-pareri(daca se asculta)

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Akaete
Admin
Akaete


Mesaje : 1575
Data de înscriere : 23/05/2008
Localizare : Somewhere in imaginary world...

SuG-pareri(daca se asculta) Empty
MesajSubiect: SuG-pareri(daca se asculta)   SuG-pareri(daca se asculta) Icon_minitimeDum Mai 25, 2008 5:55 am

SuG(muzica lor a captivat prin faptul ca canta "Heavy Positive Rock") ei o trupa independenta de rock japonez.E sunt la fel o parte din Visual-kEi-ul japonez(desi performeaza in Oshare Kei).
SuG s-au format in octombrie 2006(din caua asta au putine cantece T_T) de catre Takeru(vocal),Masato(guitar),Yuji(guitar),care au fost toti membrii altei trupe,Travel,si Shouta(bass).Drumerul Mitsuru a intrat in trupa in noiembrie,acelasi an.Shouta a parasit mai tarziu trupa si a fost inlocuit cu Chiyu la bass.

Prima realizare a lor a fost "7th Breeze" de pe Coppilation Album(da click) Cannonball Vol. 03.Trupa a intrat in labelul popular PS Company(da click) si in august au realizat primul or single(preferatul meu),Scheat.Dupa care a urmat al doilea,Alterna.
Recent,SuG au realizat un EP(da click),intitulat I Scream Party.Ca sa promoveze muzica lor inafara Japoniei,SuG au luat parte la "J-Rock Invasion in germania,alaturi de Kagrra,Kra, Alice Nine si Screw,care,la fel,au intrat la CLJ Records,un label german.
Numele SuG a provenit de la cuvantul englez "thug",scris in japoneza(サグ, Sagu).Ei au simplificat numele la simplul "SuG",asa ca nu va ganditzi la prostii!

SuG-pareri(daca se asculta) 4dbb990f-horz-horz
-Takeru(vocal)

SuG-pareri(daca se asculta) Masato-horz-horz
-Masato(guitar)

SuG-pareri(daca se asculta) Yuji-horz-horz
-Yuji(guitar)

SuG-pareri(daca se asculta) Mitsuru-horz-horz
-Mitsuru(drums)

SuG-pareri(daca se asculta) Chiyu-scream-horz-horz
-Chiyu(bass)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Puteti downloada cateva melodii pe care le-am pus eu:

Scheat

Alterna

Love Scream Party

Primal

Gentou

Daca mai vreti,ma puteti contacta pe messenger p/u melodii sau PVuri,desi sunt putine.

WARNING:Va rog fara copy-paste,caci am lucrat la informatie,imagini si uploaduri EU!!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mie personal imi place trupa foarte mult.Pentru mine SuG reprezita Oshare Kei mai mult ca alte trupe.Mi se par funny,melodiile lor sunt super.
Imi place mult de Takeru.Cum arata si zambetul lui ^_^
Melodia preferata e Scheat..Imi aduce aminte de o persoana ft importanta pentru mine si de relatia mea cu ea.Deseori ciar ma face sa plang T^T/
Dupa asta merg Alterna(PV-ul imi place si el),Love Scream Party,Gentou...Mie in general toate cantecele lor imi plac,desi sunt putine.

VA ROG INCA O DATA SA ATRAGETI ATENTIA LA WARNING!!!!
Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

SuG-pareri(daca se asculta) Empty
MesajSubiect: Re: SuG-pareri(daca se asculta)   SuG-pareri(daca se asculta) Icon_minitimeMier Mar 03, 2010 7:53 am

nu demult SUG shi-a skimbat tobarul, shi-l keama Shimpei.
Eu am citit un interviw shi dupa spusele lor ei sunt foarte multsumitsi!
in plus il socot foarte deshtept :nosu:
Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

SuG-pareri(daca se asculta) Empty
MesajSubiect: Re: SuG-pareri(daca se asculta)   SuG-pareri(daca se asculta) Icon_minitimeMier Mar 03, 2010 7:57 am

dupa venirea lui Shinpei stilul shi muzica lor s-a skimbat, s-a facut putsin mai grea shi au aparut nuantse de gothic stylle (foarte putsin)


Ultima editare efectuata de catre Iryke in Mier Mar 03, 2010 8:24 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

SuG-pareri(daca se asculta) Empty
MesajSubiect: Re: SuG-pareri(daca se asculta)   SuG-pareri(daca se asculta) Icon_minitimeMier Mar 03, 2010 7:58 am

Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

SuG-pareri(daca se asculta) Empty
MesajSubiect: Re: SuG-pareri(daca se asculta)   SuG-pareri(daca se asculta) Icon_minitimeMier Mar 03, 2010 7:59 am

Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

SuG-pareri(daca se asculta) Empty
MesajSubiect: Re: SuG-pareri(daca se asculta)   SuG-pareri(daca se asculta) Icon_minitimeMier Mar 03, 2010 8:00 am

acestea sunt clipuri cu noul lor tobar!!!
Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

SuG-pareri(daca se asculta) Empty
MesajSubiect: Re: SuG-pareri(daca se asculta)   SuG-pareri(daca se asculta) Icon_minitimeMier Mar 03, 2010 8:53 am

SuG-pareri(daca se asculta) 53735156_sug
Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

SuG-pareri(daca se asculta) Empty
MesajSubiect: Re: SuG-pareri(daca se asculta)   SuG-pareri(daca se asculta) Icon_minitimeMier Mar 03, 2010 8:54 am

SuG-pareri(daca se asculta) 51101738_1258052888_5184cab252b5
Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

SuG-pareri(daca se asculta) Empty
MesajSubiect: Re: SuG-pareri(daca se asculta)   SuG-pareri(daca se asculta) Icon_minitimeMier Mar 03, 2010 8:55 am

eu cred ca SUG sunt baietsi foarte cool, tsin cu ei foarte mult
Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

SuG-pareri(daca se asculta) Empty
MesajSubiect: Re: SuG-pareri(daca se asculta)   SuG-pareri(daca se asculta) Icon_minitimeMier Mar 03, 2010 8:58 am

m-am indragostit in ei dupa ce am vazut clipurile 39galaxyZ shi Love scream party
Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

SuG-pareri(daca se asculta) Empty
MesajSubiect: Re: SuG-pareri(daca se asculta)   SuG-pareri(daca se asculta) Icon_minitimeMier Mar 03, 2010 8:59 am

Sus In jos
Iryke

Iryke


Mesaje : 171
Data de înscriere : 18/09/2009
Varsta : 29
Localizare : chishinau

SuG-pareri(daca se asculta) Empty
MesajSubiect: Re: SuG-pareri(daca se asculta)   SuG-pareri(daca se asculta) Icon_minitimeMier Mar 03, 2010 9:01 am

Sus In jos
Continut sponsorizat





SuG-pareri(daca se asculta) Empty
MesajSubiect: Re: SuG-pareri(daca se asculta)   SuG-pareri(daca se asculta) Icon_minitime

Sus In jos
 
SuG-pareri(daca se asculta)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pareri despre Ayumu
» Discografia,info,versuri,pareri

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Japan MD Fanclub :: J-rock Zone :: Trupe J-rock :: SuG-
Mergi direct la: