Japan MD Fanclub
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


forum pentru fanii japoniei, animeurilor si j-music din republica moldova.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 oshare kei

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
lovinaoi

lovinaoi


Mesaje : 1359
Data de înscriere : 06/06/2008
Varsta : 31
Localizare : japaan....

oshare kei Empty
MesajSubiect: oshare kei   oshare kei Icon_minitimeSam Iun 07, 2008 10:35 am

-A Japanese music and fashion style, translating to "fashion conscience." The bands of the oshare kei genre, unlike those of visual kei, are bouncy and bright, their songs focusing on happy and positive messages like friends and relationships. Their style is colorful and vibrant, sometimes similar to decora, but usually much more toned down. Other than occasional eyeliner and colored contacts, they rarely wear alot of makeup, also unlike the visual kei genre. Oshare kei started to appear around 2001, and was said to have been started by Ryo of Baroque in their PV "Anakuro Film".

-Osahre kei Is A Bright And Colorful Type Of Japanese Fashion.
It Links Closely To Harajuku Syle.
It Has A Mix Of J-rock, Lolita And Visual Style Thrown In To Make It Unique. Oshare Kei Is A Gorgeous Style And Looks Cute.
Harajuku + Visual Kei + J-rocker + Lolita = Oshare Kei~!
ledy ledy Very Happy tongue I love you uituk @@ kawaii rainbow

PS: pt cei care nu shtiu engleza...imi pare rau..chiar dak e un forum MD...
but... in the end... toate stilurile japoneze duc la oshare kei..asha ca pentru cei care cumva sau gindit k am comis vreo greseala introducind aici shi lolita, si harajuku sau visual kei.... oshare kei este acelas stil,doar ca e mai glamour...
poza cu ancafe e cel mai bun exemplu..cred eu,,
oshare kei 15074510
Sus In jos
Akaete
Admin
Akaete


Mesaje : 1575
Data de înscriere : 23/05/2008
Localizare : Somewhere in imaginary world...

oshare kei Empty
MesajSubiect: Re: oshare kei   oshare kei Icon_minitimeSam Iun 07, 2008 1:18 pm

etou...pun si eu cateva exemple de trupe oshare kei :
Anjyu'
oshare kei Anjyu2
ASS'n'ARRow
oshare kei ASSnARRow
Bagi-Bogi
oshare kei Bagi-Bogi
Canzel
oshare kei Canzel
Charlotte
oshare kei 307
Clavier
oshare kei Clavier2
Delphinium
oshare kei Delphinium
Eimy→☆
oshare kei Eimy
HeaRt ハート~ Atual NEU
oshare kei HeaRt
Himeyuri ヒメユリ
oshare kei 1236633358_small
Si,desigur,sa nu uitam,trupa carevp/u mn reprezinta Oshare Kei-ul in persoana,SuG!
oshare kei SuG

Eu personal cu Oshare Kei nu am ^_^.Nu reprezinta nimic special p/u mine,insa il prefer pe el decat harajuku O_o
Btw,Valeria incearca sa-l adopte O_o...ne?
Sus In jos
yume_no_hime

yume_no_hime


Mesaje : 887
Data de înscriere : 06/06/2008
Varsta : 31

oshare kei Empty
MesajSubiect: Re: oshare kei   oshare kei Icon_minitimeVin Iul 04, 2008 10:58 am

dragut stilul imi place , cred ca este un piculetz mai calm decit harajuku, cred ca dak as fi prin japan as adopta acest stil
Sus In jos
Yumi




Mesaje : 3
Data de înscriere : 14/07/2010

oshare kei Empty
MesajSubiect: Re: oshare kei   oshare kei Icon_minitimeMier Iul 14, 2010 4:43 am

Hello .. fac si eu aici un mic post....mda...deci...daca sunteti fani antic cafe , high and mighty color , yui , mai hoshimura , UVERworld si asa mai departe...inseamna ca avem multe in comun..dar daca nu va sfatuiesc sa le ascultati cantelcele .. sunt super misto..mie imi place yui-again si antic cafe - snow scene de mor....ii ador pe cei de la antic cafe...dar pacat ca bou a parasit trupa ..in fine...ne mai auzim .. ja
Sus In jos
Continut sponsorizat





oshare kei Empty
MesajSubiect: Re: oshare kei   oshare kei Icon_minitime

Sus In jos
 
oshare kei
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Japan MD Fanclub :: Japan Zone :: Japanese lifestyle-
Mergi direct la: